The Public Box, etiket adı verilen esnek bir organizasyonel sınıflandırmaya sahiptir.

Temel etiketleme

Etiketleri Gmail sınıflandırmaları gibi düşünebilirsiniz. Gönderilerinizi bir ya da birden fazla anahtar kelime ile etiketleyerek yazılarınızı alakalı içeriklerle ilişkilendirebilirsiniz.

Yayınınız için içerik oluştururken, içerik kategorileri arasında ayrım yapmaya yardımcı olacak etiketler atayabilirsiniz.

Örneğin, bazı içerikleri News ve diğerlerini Weather ile etiketleyebilirsiniz, ki bu sırasıyla /tag/news/ ve /tag/weather/ altında listelenecek iki farklı içerik kategorisi oluşturacaktır.

Bir gönderiyi hem News hem de Weather ile etiketlerseniz, bu durumda içeriğiniz her iki bölümde de görünecektir. Etiket arşivleri sahip olduğunuz içeriğinizin her bir kategorisi için anasayfalar gibidirler. Kendi sayfaları RSS feedleri vardır ve kendi kapak resimleri ile meta datalarına sahiptirler.

Birincil etiketleme

The Public Box düzenleyici içinde etiketleri belli bir düzende sürükleyip bırakabilirsiniz. Listedeki ilk etiket her zaman en büyük öneme sahiptir, böylece temanızın altında gözükmesini istediğiniz en önemli etiketi ekleyebilirsiniz, ayrıca daha az önemli etiketleri de ekleyebilirsiniz.

News, Technology, Startup

Özel etiketleme

Bazen bir yazıya belirli bir etiket atamak isteyebilirsiniz, ancak bu etiketin tema içinde görünmesini veya bir arşiv sayfası oluşturmasını istemeyebilirsiniz. The Public Box'ta hashtag'ler özeldir ve özel şekillendirme için kullanılabilir.

Örneğin, bazen video içeriği olan gönderiler yayınlarsanız, bu gönderiler için temanızın adapte olmasını ve kaydırma çubuğundan kurtulmasını, gönderideki gömülü videoya tüm ekrana sığması için daha çok alan vermesini sağlayabilirsiniz.
Bu durumda, özel etiketler kullanarak temanızın ne yapması gerektiğini belirtebilirsiniz.

News, #video

Burada, tema gönderiye herkesçe görülebilir News etiketleri atar ayrıca #video etiketiyle etiketlenmiş gönderi kaydını gizli tutar. Temanızda, daha sonra koşullu olarak özel etiketleri arayabilir ve onlara özel formatlar verebilirsiniz.